Wyjazd incentive do Paryża

Wyjazd incentive do Paryża

Paryż posiada szeroki wachlarz atrakcji i zabytków, które przyciągają turystów z całego świata. Uważany za stolicę mody, kultury, sztuki dostarcza rozrywki i niezapomnianych wrażeń każdemu, kto zdecyduje się na wizytę w tym mieście. Wąskimi i klimatycznymi uliczkami stolicy Francji można chodzić całymi dniami, co sprawia, że kilka dni to zdecydowanie za mało, żeby poznać wszystkie uroki miasta nad Sekwaną.

 

Jak zatem zorganizować udany wyjazd incentive, żeby uczestnicy mogli zobaczyć najważniejsze atrakcje i wrócili wypoczęci i zmotywowani do dalszej pracy?

Wybór terminu – najlepszy czas na zwiedzanie Paryża

Stolica Francji o każdej porze roku jest wyjątkowa. Jeśli jednak chcemy uniknąć kolejek pod najważniejszymi atrakcjami powinniśmy zorganizować wyjazd poza ścisłym sezonem turystycznym. Stanie w kolejkach może zaburzyć plan zwiedzania i zniechęcić do dalszej eksploracji miasta. Bardzo dobry czas na organizację wyjazdu incentive to miesiące tuż przed, lub tuż po sezonie. Nie znaczy to, że zupełnie unikniemy kolejek, ale będą one mniejsze.

Dojazd do Paryża

Do Paryża można dostać się na wiele sposób, ale organizując wyjazd na kilka dni, warto skorzystać z połączeń lotniczych. Jest to zdecydowanie najszybszy i najbardziej komfortowy środek transportu. Loty do Paryża oferuje kilkunastu przewoźników z terenu Polski. Lot zajmuje ok. 2.30h.

 Co zwiedzać?
  • Pierwszą pozycją na liście jest oczywiście Wieża Eiffla – symbol Paryża. Odwiedzający mogą podziwiać z niej przepiękną panoramę miasta z trzech tarasów widokowych, które znajdują się na różnych wysokościach. Podczas wyjazdu incentive możemy zorganizować dla uczestników wycieczki kolację w luksusowej restauracji Le Jules Verne znajdującej się na drugim piętrze tarasu widokowego. Należy jednak pamiętać, że w restauracji obowiązuje strój elegancki.
  • Pola Elizejskie to kolejne miejsce, które warto zobaczyć w czasie kilkudniowego wyjazdu. Znajdują się tutaj ekskluzywne sklepy i restauracje oraz Pałac Elizejski – siedziba prezydenta Francji i miejsce spotkań Rady Ministrów.
  • Podczas wyjazdu incentive można zabrać uczestników również do Luwru. Znajdują się tutaj zbiory liczące około trzystu tysięcy dzieł sztuki. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście Mona Lisa Leonarda da Vinci.
  • Odwiedzając Paryż, trzeba też zobaczyć Notre Dame na wyspie Cite na Sekwanie. Katedra jest znana na całym świecie dzięki powieści „Dzwonnik z Notre Dame” Victora Hugo.
  • Na sam koniec, aby zaznać odrobiny relaksu, warto udać się na relaksujący rejs po Sekwanie, który może zakończyć się piknikiem z butelką wina i bagietką w jednym z paryskich parków.
Aktualności