Wyjazd na Mundial

Niesamowity Mundial w Rosji!

Wielkimi krokami zbliżają się XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Rosja. Takiego Mundialu jeszcze nie było! Pierwszy raz rozgrywki zawitają do kraju Europy Wschodniej, również po raz pierwszy gospodarzem jest kraj transkontynentalny.

 

Logistyka wydarzenia jest dodatkowo skomplikowana z uwagi na dzielące miasta odległości (nawet 2800km). Pomimo wielu kontrowersji i problemów Rosja z impetem przygotowuje się do przyjęcia największych drużyn piłkarskich i rzeszy kibiców żądnych sportowych emocji. Pierwszy raz w historii Mundialu na rozgrywkach pojawi się reprezentacja Islandii oraz Panamy. Wielką niespodzianką jest brak reprezentacji Włoch, nie pojawią się też reprezentacje USA, Chile i Holandii. Mecze rozegrają się w 11 miastach, na 12 stadionach, z których większość została wybudowana na nadchodzące mistrzostwa. W krok za stadionami masowo budowane są ultranowoczesne hotele i punkty obsługi turystów. Wprowadzone zostały też unikalne zmiany w ustawodawstwie, aby kibice mogli bez problemów przybyć na rozgrywki oraz poznać uroki kraju. Posiadacze FUN ID, wydawanego w zestawie z biletem meczowym, uprawnieni są do bezwizowego wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej, bezpłatnego transportu publicznego oraz swobodnego podróżowania po całej Rosji przez blisko 2 miesiące.

Polska drużyna w fazie grupowej zagra mecze 19 czerwca z Senegalem w Moskwie, 24 czerwca z Kolumbią w Kazaniu oraz 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie. Nasza reprezentacja z pewnością może liczyć na wspaniały doping- kibice z Polski byli szóstą najbardziej aktywną narodowością, zgłaszającą chęć zakupu biletów na mistrzostwa na świecie! Wciąż dostępne są ostatnie wejściówki z pakietu hospitality- ostatnie miejsca w samolotach oraz hotelach. Kibice, którzy chcą osobiście pojawić się na rozgrywkach muszą się śpieszyć z decyzją – coraz trudniej o dobry nocleg i odpowiedni transport, a bilety rozchodzą się w tempie ekspresowym.

Poza piłkarskimi emocjami Rosja ma do zaoferowania niesamowite doznania turystyczne. Przepiękne krajobrazy, bogata historia i majestatyczna architektura oraz wspaniali ludzie to tylko część atutów tego kraju. Nie zapominajmy też o wyśmienitych kulinariach i niespotykanej gościnności Rosjan. Z uwagi na rozległość kraju i dystanse do pokonania trzeba przygotować się na nieplanowane sytuacje- lokalne życie rządzi się innymi zasadami, a czas płynie tu innym tempem.

Gospodarze meczy polskiej reprezentacji oferują różnorodny wachlarz atrakcji. W Moskwie zobaczymy pełne przepychu pamiątki bogatej historii Imperium: Plac Czerwony, Kreml, słynną cerkiew Wasyla Błogosławionego oraz niesamowite moskiewskie metro, które przypomina pałacowe wnętrza. Kazań słynie ze swojej wielokulturowej społeczności, niesamowitych świątyń i kolorowych zabudowań oraz potężnego Kremlu. Wołgograd to miejsce z bogatą przeszłością- dawny Stalingrad zapisał się w historii krwawą bitwą i rosyjskim bohaterstwem, co upamiętniają najważniejsze obiekty w mieście.

Rosja ma do zaoferowania znacznie więcej, a zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce nożnej 2018 będą doskonałą okazją aby rozpocząć podróż po tej niesamowitej krainie. Jednego można być pewnym – w tym kraju nie sposób się nudzić! W połączeniu z piłkarskimi emocjami możemy mieć pewność, że te chwile będą niezapomniane.

Aktualności