wyjazd-integracyjny-do-Czech

Na co zwrócić uwagę, planując wyjazd integracyjny do Czech

Do Pragi można dostać się samolotem lub autokarem. Mamy do dyspozycji połączenia lotnicze z Warszawy, Gdańska czy Rzeszowa. Podróż autokarem daje jednak możliwość zrobienia sobie przystanków w ciekawych miejscach po drodze do stolicy Czech. Wybór środka transportu determinuje przebieg, czas wycieczki oraz jej program.

 

Na co zwrócić uwagę, organizując integrację w Czechach?

Po drodze do Pragi z Polski znajdują się dwa ciekawe miejsca, w których na pewno warto się zatrzymać. Pierwsze to Teplickie Skalne Miasto. Położone jest zaraz przy granicy z Polską. Tutaj możemy odbyć relaksujący spacer szlakami dydaktycznymi po malowniczym parku. W Skalnym Mieście można również zorganizować rejs tratwą.
Drugim ciekawym miejscem jest Kutna Hora, gdzie możemy zobaczyć Czeskie Muzeum Srebra oraz Stare Miasto zapisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Praga, jak większość Europejskich stolic, oferuje wiele atrakcji. Jednak zamiast typowego zwiedzania miasta, możemy zaproponować uczestnikom integracji grę miejską z ciekawym scenariuszem.

Jeśli przeprowadzimy ją w praskiej dzielnicy Hradczany, będziemy mogli zintegrować grupę podczas pracy zespołowej polegającej na rozwiązaniu zagadki i jednocześnie zaprezentować uroki tej dzielnicy. Udział w grze miejskiej, w której tłem są piękne barokowe budynki sakralne, to niezapomniane doświadczenie. Gra miejska może zakończyć się kolacją i degustacją piwa w najstarszym i najsłynniejszym browarze restauracyjnym na świecie – U Fleku.

Będąc w Pradze trzeba oczywiście zobaczyć jej najważniejsze zabytki: Most Karola, Ratusz oraz Katedrę św. Wita. Żeby jednak urozmaicić zwiedzanie można zorganizować rejs po Wełtawie. Praga zaprezentuje się atrakcyjnie z tej perspektywy. Żeby zapewnić swobodny klimat możemy wynająć statek na wyłączność. Warto także zabrać uczestników wycieczki do jednego z nietypowych muzeów praskich. Mamy do wyboru np. Muzeum Czekolady, Muzeum Figur Woskowych czy Muzeum Seksu.

Aktualności