incentive travel

Jakich kierunków NIE wybierać na incentive travel

Powstało już wiele poradników o tym, które miejsca są najpopularniejsze, jeśli chodzi o organizację incentive travel. Aby zorganizować ciekawy i skuteczny wyjazd trzeba też wykluczyć miejsca, gdzie lepiej się nie wybierać.

 

 Miejsca, w których występuje konflikt zbrojny

Organizując dla pracowników wyjazd incentive, należy pamiętać, że ma to być forma narody, więc po wyjeździe uczestnicy powinni wrócić wypoczęci i z pozytywnymi wspomnieniami. Dlatego lepiej nie organizować wyjazdu do miejsc, gdzie jest niestabilna sytuacja polityczna lub zagrożenie atakiem terrorystycznym. Oczywiście taki wyjazd nie musi od razu skończyć się tragedią, ale może wiązać się z niepotrzebnym stresem.
MSZ zamieszcza na stronie internetowej aktualności dotyczące zagrożeń. Przed podjęciem decyzji o kierunku wyjazdu, warto sprawdzić ostrzeżenia.

Miejsca, gdzie mogą wystąpić niekorzystne warunki atmosferyczne

Azjatyckie wyspy na Oceanie Indyjskim, Dubaj oraz pozostałe egzotyczne kierunki są modne i oczywiście bardzo atrakcyjne. Przed zorganizowaniem wyjazdu incentive, w któreś z tych miejsc trzeba sprawdzić, w jakich miesiącach najlepiej tam się udać, żeby uniknąć największych upałów czy pory deszczowej. Wyjazd podczas, którego nieprzerwanie panowały ulewne deszcze bądź 50-stopniowe upały nie zostanie dobrze zapamiętany.

Ramadan i inne święta

Podróż do niektórych krajów w czasie Ramadanu może oznaczać trudności. Większość restauracji i kawiarni jest zamknięta w ciągu dnia. Banki i urzędy pocztowe mają skrócone godziny otwarcia i dodatkowo zmieniają się godziny, w których kursuje komunikacja publiczna. Przed wyjazdem sprawdźmy też, czy w kraju, który odwiedzamy nie będzie akurat żadnych świąt państwowych wolnych od pracy. To również może mieć wpływ na przebieg wycieczki i zaplanowane aktywności.

Aktualności