Wyjazdy-integracyjne

Wyjazdy integracyjne – za i przeciw

Wyjazdy integracyjne to obecnie bardzo popularne narzędzie, któremu przypisuje się wiele korzyści. Organizując tego typu imprezę, trzeba jednak mieć na uwadze zarówno plusy jak i minusy wynikające z inwestycji w takie wydarzenie. Mając świadomość słabych stron, możemy im zapobiec lub nawet zupełnie je wyeliminować i tylko czerpać korzyści, jakie niesie ze sobą organizacja wyjazdów firmowych.

 

 Jaki budżet na wyjazd integracyjny?

Organizując wyjazd firmowy, trzeba się liczyć z tym, że wiąże się to z dość dużym nakładem finansowym. Przy organizacji wyjazdu musimy opłacić transport, noclegi i wyżywienie dla pracowników, ale też trzeba pamiętać o dodatkowych atrakcjach, które powinny służyć osiągnięciu zaplanowanego celu wyjazdu.

Coś więcej niż integracja

Wyjazd firmowy oprócz tego, że jest doskonałym narzędziem pomagającym integrować pracowników, to może spełniać jeszcze inne cele. Można skorzystać z okazji i zorganizować dla pracowników szkolenie, które podniesie ich kwalifikacje. Często na tego typu wyjazdach organizuje się szkolenia z umiejętności miękkich.

Czas wolny pracowników

Proponując wyjazd firmowy pracownikom, należy pamiętać, że odbywa się on w czasie wolnym od pracy. Dlatego udział w takim wyjeździe powinien być opcjonalny. Pracownicy nie powinni czuć się zmuszani do udziału w takich imprezach. Poza tym trudno wyobrazić sobie napiętą i pełną konfliktów atmosferę na wyjeździe, do którego uczestnicy zostali zmuszeni.

Jak wyeliminować słabe strony?

Przede wszystkim dobrze zaplanowany wyjazd firmowy realizuje cele pracodawcy i odpowiada na potrzeby pracowników. Dlatego pierwszym krokiem przy planowaniu wyjazdu firmowego będzie określenie celów i potrzeb. Dzięki temu zadbamy również o dobrą atmosferę, która sprzyja zacieśnianiu więzi.   

Aktualności