targi Salone del Mobile

Wyjazd do Mediolanu na targi Salone del Mobile

Wyjazd firmowy do Mediolanu, stolicy Lombardii, to okazja do odwiedzenia najważniejszego centrum gospodarczo-finansowego we Włoszech oraz jednego z najbogatszych miast w Europie.

 

To również możliwość odwiedzenia stolicy mody, gdzie swoje kolekcje w ekskluzywnych butikach i na wybiegach prezentują najwybitniejsi projektanci: Armani, Roberto Cavalli, Prada, Gucci, Dolce&Gabbana. Wycieczka do Mediolanu to również szansa na udział w Salone del Mobile – najważniejszych targach wyposażenia wnętrz w Europie.

Tym razem celem głównym wyjazdu do Mediolanu był udział w Salone del Mobile, czyli największych targach w świecie designu. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 17-22 kwietnia. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję do zobaczenia najbardziej innowacyjnych aranżacji, trendów wzornictwa i nowoczesnych rozwiązań kilka dni wcześniej, podczas pokazu dla branży. Na targach pojawili się topowi producenci luksusowych marek i wybitnych projektantów, wśród których nie zabrakło przedstawicieli z Polski.

Ogromną przestrzeń targową, na której mieści się prawie 4000 wystawców, odwiedzają co roku tysiące zwiedzających. Udział w Salone del Mobile to interesujące doświadczenia dla każdego, kto interesuje się wnętrzami oraz designem. Przyjazd do Mediolanu podczas targów to także okazja do wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących, takich jak wystawy czy instalacje na dziedzińcach historycznych pałaców, w podwórkach, a nawet w warsztatach samochodowych.

Wyjazd został zorganizowany w taki sposób, aby podczas pobytu w Mediolanie uczestnicy wyjazdu, oprócz udziału w targach, mogli również poczuć atmosferę miasta podczas wspólnych wędrówek – zwiedzili najważniejsze miejsca w Mediolanie: Katedrę Duomo oraz Castello Sforzesco – Zamek Sforzów. Nie sposób nie wspomnieć o znakomitych włoskich restauracjach i bardzo miło spędzonym w nich czasie przy lokalnym winie.

Aktualności