Wyjazdy firmowe

Wyjazdy firmowe – 4 korzyści z ich organizacji

Wyjazdy firmowe przez ostatnie lata zdecydowanie zyskały na popularności. Niewątpliwie jest to skuteczne narzędzie zarówno do motywowania i integrowania pracowników, ale może służyć także do osiągania innych celów. Sprawdźcie, jakie jeszcze cele można osiągnąć, organizując taki wyjazd.

 

1. Poprawa komunikacji między pracownikami

Podczas wyjazdów pracownicy dostają szansę poznania swoich kolegów w innym środowisku niż na co dzień. Przebywanie poza biurem, w atrakcyjnych miejscach podczas relaksu oraz wspólne doświadczenia zacieśniają więzi, ale też generują nowe sytuacje komunikacyjne. Między współpracownikami dochodzi do wytworzenia poczucia wspólnoty.
Po powrocie do biurowych obowiązków, zawsze będzie można miło powspominać wspólnie przeżyte chwile.

2. Kreowanie pozytywnego wizerunku firmy

Wyjazdy firmowe zacieśniają relacje między pracownikami oraz kształtują pozytywny wizerunek pracodawcy. Uczestnicy wyjazdu nie tylko między sobą będą rozmawiać o wyjeździe, ale także będą o nim informować znajomych spoza pracy. Biorący udział w wyjazdach firmowych rzadziej decydują się na zmianę pracy oraz częściej wyrażają się pozytywnie o swojej firmie. Wyjazdy firmowe sprzyjają budowaniu lojalności i tworzeniu pozytywnych skojarzeń z firmą.

3. Podniesienie wydajności pracowników

Oderwanie od codziennej rutyny pozwala nabrać dystansu oraz zebrać nowe siły do bardziej wydajnej pracy. Mając możliwość wzięcia udziału w wyjeździe firmowym, pracownicy czują się zmotywowani do osiągania celów i realizowania wyznaczonych zadań. Wyjazdy sprawiają, że pracownicy bardziej identyfikują się z firmą i jej celami.

4. Podniesienie kwalifikacji i umiejętności pracowników

Podczas wyjazdu firmowego pracownicy mogą odwiedzić atrakcyjne miejsca, ale też wziąć udział w emocjonujących eventach takich jak np. mecz znanej drużyny piłkarskiej. Rozrywkę oczywiście można połączyć z działaniami na rzecz podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Wyjazdy to doskonała okazja na przeprowadzenie szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników czy doskonalenia ich umiejętności miękkich.

Aktualności