Efektywny team building

Efektywny team building

Zgrany zespół, którego członkowie potrafią ze sobą współpracować, szybciej osiąga zaplanowane cele, przyczyniając się do rozwoju i sukcesu firmy. W jaki sposób zbudować niezawodny zespół do zadań specjalnych?  

 

Team building – definicja

Team building to aktywności, które pomagają zintegrować grupę, poprawić komunikację oraz współpracę w zespole. Zajęcia team buildingowe zazwyczaj przeprowadzane są podczas wyjazdów integracyjnych, gdzie uczestnicy w nieformalnej atmosferze biorą udział w różnego rodzaju grach. Poprzez wspólną zabawę grupa integruje się, ale też ma szansę na wypracowanie skutecznych metod komunikacji oraz bliższe poznanie współpracowników.

Formy team buildingu

Team buildung może mieć różne formy od imprezy integracyjnej przez wyjazd firmowy czy grę terenową. W zależności od celu, istotną rolę w aktywnościach team buildingowych odgrywa temat dyskusji oraz dobór odpowiednich ćwiczeń. Zazwyczaj zajęcia team buildingowe przeprowadzane są w kilku etapach, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się kilkudniowe wyjazdy, podczas których grupa bierze udział w zorganizowanych zajęciach, ale też dostaje czas wolny oraz możliwość uczestnictwa w innych aktywnościach poza team buildingiem. 

Team building podczas wyjazdu firmowego

Każdy wyjazd firmowy sprzyja integracji pracowników, ale jeśli wprowadzimy dodatkowe aktywności, które będą wymagały zaangażowania całej grupy można również przeprowadzić skuteczne zajęcia z poprawy komunikacji czy doskonalenia umiejętności zarządzania. Team building może opierać się na aktywnościach sportowych albo zadaniach kreatywnych, które dobierane są indywidualnie do grupy pod kątem celu czy wieku uczestników. Wyjazdy integracyjne dla firm połączone z team buildingiem to skuteczne narzędzie, które sprawdzi się zarówno w mniejszych jak i w bardziej licznych zespołach.

Aktualności