Wyjazdy integracyjne – za i przeciw

Wyjazdy integracyjne to obecnie bardzo popularne narzędzie, któremu przypisuje się wiele korzyści. Organizując tego typu imprezę, trzeba jednak mieć na uwadze zarówno plusy jak i minusy wynikające z inwestycji w takie wydarzenie. Mając świadomość słabych stron, możemy im zapobiec lub nawet zupełnie je wyeliminować i tylko czerpać korzyści, jakie niesie ze sobą organizacja wyjazdów firmowych.

Jaki budżet na wyjazd integracyjny?

Organizując wyjazd firmowy, trzeba się liczyć z tym, że wiąże się to z dość dużym nakładem finansowym. Przy organizacji wyjazdu musimy opłacić transport, noclegi i wyżywienie dla pracowników, ale też trzeba pamiętać o dodatkowych atrakcjach, które powinny służyć osiągnięciu zaplanowanego celu wyjazdu.

Coś więcej niż integracja

wyjazd integracyjny - za i przeciw

Wyjazd firmowy oprócz tego, że jest doskonałym narzędziem pomagającym integrować pracowników, to może spełniać jeszcze inne cele. Można skorzystać z okazji i zorganizować dla pracowników szkolenie, które podniesie ich kwalifikacje. Często na tego typu wyjazdach organizuje się szkolenia z umiejętności miękkich.

Czas wolny pracowników

Proponując wyjazd firmowy pracownikom, należy pamiętać, że odbywa się on w czasie wolnym od pracy. Dlatego udział w takim wyjeździe powinien być opcjonalny. Pracownicy nie powinni czuć się zmuszani do udziału w takich imprezach. Poza tym trudno wyobrazić sobie napiętą i pełną konfliktów atmosferę na wyjeździe, do którego uczestnicy zostali zmuszeni.

Jak wyeliminować słabe strony?

Przede wszystkim dobrze zaplanowany wyjazd firmowy realizuje cele pracodawcy i odpowiada na potrzeby pracowników. Dlatego pierwszym krokiem przy planowaniu wyjazdu firmowego będzie określenie celów i potrzeb. Dzięki temu zadbamy również o dobrą atmosferę, która sprzyja zacieśnianiu więzi.